Genel İngilizce

Genel İngilizce

Genel İngilizce

English First eğitim programları içerisinde yer alan İngilizce eğitimlerini alanlarında uzman yabancı eğitmenlerle vermektedir.

 

English First ' de "Communicative Approach" İletişimsel Yaklaşım ilkesinden hareket ederek hazırlanmış eğitim programlarımızda öğrencilere İngilizce dilinin tüm işlevlerinin etkili ve doğru kullanımı sistemli bir şekilde öğretilir. Tüm kurlardaki eğitim programları öğrencilerin pedagojik ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

 

English First ' da Genel İngilizce Eğitimleri 6 kurdan oluşur.. Kur bitirme süreleri haftalık ders yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir . Öğrencilerimiz 1 kuru hafta içi ve hafta sonu yapılan ders programlarına göre 6 hafta ile 15 hafta arasında değişen sürelerde bitirebilmektedirler .

 

Hafta içi programlarına gelemeyen öğrenciler , hafta sonu uygulanan programlara gelebilirler . Bu programlar hafta içinden daha az yoğunlukta olsalar da , sağlıklı programlardır .

 

English First her kur için sınıfta verdiği eğitimi dil eğitim laboratuarlarındaki Online Eğitim Destek Programı ( OEDP ) ve diğer sınıf dışı aktivitelerle ( konuşma , dinleme , yazma , gramer , online eğitimler , sinema vs gibi ) desteklemektedir .

 

Sınıflar ayrıntılı bir seviye belirleme sınavı sonucunda aynı seviyedeki öğrencilerden oluşturulur .

 

Başarı Garantisi

 

English First öğrencilerine kur bitirme sınavlarında başarısız olmaları durumunda ihtiyaçları kadar olan ders saatini hiçbir ek ücret almadan tekrar etme şansı verir. (Bu durumun geçerli olabilmesi için öğrencinin devamsızlığının %10′u aşmaması ve ev ödevlerini eksiksiz tamamlamış olması gerekmektedir.)

 

Native speaker (İngiliz öğretmen)

 

Bir yabancı dili konuşmak için o dili ana dili olarak konuşan birini yeterince dinlemek ve pratik yapmak gerekir.

 

Seviye Tespit Sınavı

 

İlk defa başvuran veya kayıtlı olup uzun süre ara veren öğrencilerin verimli bir eğitim almalarını ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmelerini sağlamak amacıyla Seviye Tespit Sınavı uygulanır. Gramer (dilbilgisi), reading (okuma) ağırlıklı kolaydan zora doğru sıralanmış, 50 çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 60 dakika süren `Placement Test` ile her seviyeye uygun farklı konu başlıkları içeren ve 20 dakika süren Writing Test (yazma), son değerlendirmeyi yapmak amacıyla maksimum 10 dakika süren Speaking Test (konuşma) sınavları uygulanır.

 

Ayrıca LYS 5′e Almancadan girmek ise İngilizceye kıyasla sizi daha avantajlı kılar. Daha düşük netlerle daha kaliteli üniversitelere yerleşme şansını elde edersiniz.

 

BEGINNER (Başlangıç)

 

Hazırlık eğitimini tamamlayan öğrenciler yabancı eğitmen eşliğinde yoğun gramer, yazma, konuşma, dinleme, kelime bilgisi ve okuma çalışmaları yaparlar.

 

Kur sonunda: Öğrenciler basit konular üzerinde, yabancılarla konuşabilir, basit cümleler kurarak yazı yazabilir ve okuyabilirler.

 

ELEMENTARY(Temel)

 

Başlangıç düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi belli bir seviyede konuşabilen öğrenciler içindir.

 

Kur sonunda: Öğrenciler basit konular üzerinde yabancılarla konuşabilir, paragraflar yazabilir, kolay konu başlıklarını okuyup anlayabilirler.

 

PRE-INTERMEDIATE (Ön Orta)

 

Temel düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi belli bir seviyede konuşabilen öğrenciler içindir.

 

Kur sonunda: Öğrenciler günlük konuşmalarda yabancılarla kolaylıkla iletişim kurabilir, karmaşık cümleler kurup anlamlı paragraflar içeren yazılar yazabilirler.

 

INTERMEDIATE (Orta)

 

Ön-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler içindir.

 

Kur Sonunda: Öğrenciler bir çok farklı konu üzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, karmaşık cümleler kullanarak yazılar yazabilir, okuduğunu kolaylıkla anlayabilirler.

 

UPPER-INTERMEDIATE (Üst Orta)

 

Orta düzeyin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi belli seviyede akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler içindir.

 

Kur Sonunda:Öğrenciler birçok farklı konu üzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, uzun anlamlı cümleler kurabilir, orijinal kitapları okuyup anlayabilirler.

 

ADVANCED (İleri)

 

Üst-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce`yi iyi derecede kullanabilen öğrenciler içindir.

 

Kur Sonunda: Öğrenciler yabancılarla her konu üzerinde konuşabilir, tartışabilirler. İletişimde problem yaşamazlar.

 

Kur süreleri, programların yoğunluğuna bağlı olarak 1,5 ile 4 ay arasında değişir. Bu sistemde bir kur 120 saat sürer. Hafta içi sabah, hafta içi öğlen (Ekonomik Program), hafta içi akşam, hafta sonu sabah ve hafta sonu öğleden sonra olmak üzere 5 farklı program uygulaması mevcuttur.

 

Kur süreleri programların yoğunluğuna bağlı olarak 6 ile 15 hafta arasında değişir. Ders kitapları dil okulumuz tarafından öğrencilere sınıf açılımında ücretsiz olarak verilir. Öğrencilerimiz bir üst kura geçebilmek ve eğitimlerindeki başarılarını değerlendirmek amacıyla her blok sonunda toplam 4 sınava girerler. Hedeflenen başarı ortalaması % 70`tir.Bunun için öğrencinin derse katılımı, devam durumu ve konu testlerinden aldığı notlar etkili olur.