Hazırlık, Muafiyet ve Destek

Hazırlık, Muafiyet ve Destek

Hazırlık, Muafiyet ve Destek

Dil okulu seçiminde nelere dikkat etmeliyim?

 

Eğitim alacağınız dil okulunu seçerken öncelikle bu konu için ayıracağınız zaman ve bütçe karşılığında ne alacağınızı bilmelisiniz. Seçtiğiniz program mümkün olduğu kadar yoğun olmalıdır. Eğitim kadrosunda ana dili İngilizce olan yabancı eğitmenlerin olması da çok önemlidir çünkü bir dili konuşabilmek yalnızca o dilin kelimelerini ve gramer yapısını bilmek değildir. Dil eğitimi aynı zamanda insanların karşılıklı kültür alışverişidir, o dili konuşan anadil sahipleri gibi düşünebilmek gerekir. Son olarak eğitmenlerin anadili İngilizce olmayanlara eğitim verebilecek yeterli pedagojik eğitimi almış olmaları da gerekmektedir.

 

Öğretmenlerin tamamı yabancı ve ben hiç İngilizce bilmiyorum. Nasıl iletişim kuracağım?

 

Biz bir dili en iyi anadil sahibi olarak o dili kullananların öğretebileceğine inanıyoruz. Bu yüzden tüm öğretmenlerimizin diplomalı, sertifikalı ve tecrübeli anadil sahibi yabancı eğitimcilerden oluşmasına çok önem veriyoruz. Öğrenmek istedikleri dili hiç bilmeyen öğrencilerimiz için bu durumları aslında bir avantaj sağlar. Anadil sahibi eğitmenlerden kelimelerin doğru telaffuzlarını öğrenmek kişinin konuşabilme yeteneğini geliştirmesi açısından önemlidir. Ayrıca öğretmenlerimizin almış oldukları formasyon eğitimleri yabancı dil eğitimlerinde öğrettikleri dili hiç bilmeyenlerle nasıl iletişim kurulacağı ve nasıl eğitim verileceğini kapsayacak bilimsel içeriklerden oluşmaktadır.

 

Kelime bilgimi geliştirmek için ne yapmalıyım?

Bunun için en başarılı çözümlerden biri de dil seviyesine uygun kitaplar okumaktır. Kelimeyi cümle yapısı içerisinde tanımak, o kelimenin kalıcılığını sağlamaktadır. Dil okulumuzda eğitim gören öğrencilerimiz kütüphanemizdeki kitaplardan yararlanabilirler. Ayrıca her gün bir kelime ezberlemek bir yıl içinde 365 kelime öğrenmeniz demektir.

 

Kendimi gramer konusunda iyi görüyorum ama konuşmada zorluk çekiyorum. Bunun için nasıl bir çözüm önerirsiniz ?

 

Dil okullarımızdaki eğitimimizde amaç sadece gramer bilgisi vermek değildir. Uyguladığımız metotla öğretmenlerimiz sadece gramer bilgisi vermekle kalmıyor; okuma, konuşma, dinleme, yazma uygulaması da yapıyor. Öğretmenlerimiz öğrencinin derslerde sürekli İngilizce konuşmasını sağlıyor. Ayrıca haftanın her günü ücretsiz aktivitelerimiz arasında bulunan konuşma sınıfımızda pratiğini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz için düşünülmüştür.

 

Seviye tespit sınavınız neden bu kadar kapsamlı ve uzun?

 

Sağlıklı eğitim İngilizce seviyenize en uygun sınıflarda mümkündür. Seviye tespit sınavı öğrencilerin verimli bir Eğitim almaları ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmelerini sağlamak amacı ile yapılır. Bu sebeple seviye tespit sınavları tarafımızdan son derece önemsenmekte ve detaylı olarak yapılmaktadır.

 

Turizm sektöründe çalışıyorum, mesleğim ile alakalı veya iş dünyasına yönelik İngilizce kursları var mı ?

 

Okulumuz bünyesinde belirli meslek gruplarına veya belirli amaçlara yönelik İngilizce eğitimine ihtiyaç duyan öğrencilere özel hazırlanmış olan eğitim programları mevcuttur. ESP (English For Specific Purposes) Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları adı verilen bu programlar; İş İngilizcesi, Finans, Turizm, Tıp, Hukuk, Bilgi Teknolojileri, Havacılık, Mühendislik gibi alanlarda teknik ve pratik İngilizce bilgisine ihtiyaç duyan kişilere yöneliktir. Örneğin turizm için konuşacak olursak eğitimlerde kullanılan materyaller ve ders içerikleri turizm ile alakalı konular, konuşma metinleri, örnek vakalar, yazışmalar vb. konu başlıklarından oluşur ve öğrenciye bu konularda pratik kazandırmayı amaçlar. Bu eğitimi alacak öğrencilerin belirli bir düzeyde İngilizce bilgisine sahip olması gerekir.

 

Ulusal veya uluslararası sınavlara hazırlık programlarınız var mı?

 

English First bünyesinde, ülkemizde ve uluslararası eğitim dünyasında uygulanan sınavlarda yüksek puan almayı hedefleyen öğrencilere yönelik özel hazırlık programları bulunmaktadır. Bu hazırlık programlarında Genel İngilizce eğitimlerinden farklı olarak, sadece o sınava yönelik eğitimlere odaklanılmaktadır. Eğitimler bu sınavlar konusunda uzman eğitmenlerle birlikte geçmişten günümüze uygulanmış sınavların yakın takibinden gelen tecrübe ile hazırlanan, sınav mantığının en iyi şekilde öğrenciye aktarıldığı kaliteli ve geniş içerikli eğitim materyalleri kullanılarak verilmektedir.

 

İngilizce bilgim belli bir seviyeye geldikten sonra eğitimime yurtdışında devam etmek istiyorum, bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 

İstediğiniz her zaman Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız size ücretsiz olarak yardımcı olabilirler. Birçok ülkede anlaşmalı okullarımız mevcut olup dil eğitimleri dışında da ihtiyaç duyacağınız tüm eğitsel alanlarda kaliteli ve güvenilir kurumlarımız ile hizmetinizdeyiz.

 

Şirket içinde eğitim düşünülürse en iyi verimi alabilmek için kaç kişilik bir grup ve kaç saatlik bir eğitim uygundur?

 

Bu tip eğitim gruplarında maksimum öğrenci sayısı 16 olmalıdır ve haftada en az 8 saatlik bir program belirlenmelidir. Kurumsal eğitim departmanımız bu tarz taleplerde özel olarak hizmet vermektedir.

 

Eğitim kalitenize inanıyorum, ancak fiyatlarınızı belirlerken hangi kriterlerden yola çıktınız? Çünkü bazı dil okulları daha ucuz…

 

 Kurs ücretlerini kıyaslarken nelere dikkat etmeliyim?

 

 

Fiyatlarımızın diğer dil okullarından farklı olduğu söylenebilir. Bizden düşük fiyatla eğitim veren kurumlar olduğu gibi daha yüksek fiyatlı yerler de var. Ancak önemli olan bir nokta var ki, kaliteyi ucuzlattığınız anda verimsizlik başlar.

Öğretmenlerimizin tamamı anadil sahibi yabancı kişilerdir, takdir edersiniz ki yabancı bir eğitmen ile çalışmanın maliyeti oldukça farklı olmakta ve buda uygulanan fiyatlara yansımaktadır.

Okulumuzda kitaplar ve diğer tüm eğitsel dökümanlar ücretsiz olarak verilmektedir.

Kurumumuz öğrenci ya da şirketlere çok uygun ödeme planları sunarak eğitime başlar. Her ay sabit rakamlarla, eşit taksitlerle ödeme yapma kolaylığı sağlar. Gerek öğrenci sayımızın gerek bizi seçen şirket sayısının fazlalığı bu kolaylıktan kaynaklanmaktadır.

 

 

Eğitiminiz sırasında öğretmen değişimini nasıl açıklarsınız?

 

Bu değişimi özellikle yoğun programlarımıza iki farklı öğretmen kullanarak yapmaktayız. Bu uygulamanın amacı  eş gün boyunca eğitim alan öğrencinin farklı telaffuzlarla tanışmasını sağlamaktır. Okul yönetimi gerekli gördüğü durumlarda da öğretmen değişikliğine gidebilir.

 

 

Dil öğrenmenin temelinde kitaplar da önemli bir rol oynuyor. Okuttuğunuz kitaplar diğer okullardan farklı. Bunun sebebi nedir?

 

Aslında hep eski kitapların daha iyi olduğuna dair düşünceler vardır. Fakat dilin kendini sürekli yenilediğini ve yeni kelimeleri bünyesine kattığını düşünürsek, kullandığımız kitapların da bu değişimi yakından takip edenlerden olmasına dikkat ederiz.

Kullandığımız kaynaklar, eğitim sistemimize bire bir uygun olan, yeni basım ve içinde tamamen güncel konuları toplayan farklı ve kaliteli kitaplarımız Amerika ve İngiltere’nin saygın akreditasyon kurumları tarafından onaylanmıştır.

 

 

Okullarınızda sınıflarınızın dışında ne gibi bölümleriniz var ?

 

Okullarımızda öğrencilerimizin dinlenme ihtiyacını karşılayan ve çeşitli yiyeceklerin sağlıklı, kaliteli bir şekilde sunulduğu kantinimiz eğitimlerin yapıldığı 09.00 – 22.00 saatleri arasında öğrencilerimizin kullanımına açıktır. Yine aktivite salonumuzda film, uydu yayını izleyebilir, internet kullanabilir, yabancı kitap ve dergileri okuyabilirsiniz. Giriş katlarımızda şube müdürümüzün ve eğitim danışmanlarımızın bulunduğu karşılama salonu bulunur.

 

 

Normal derslere ilave olarak ücretsiz aktiviteler var mıdır? ve ne yoğunluktadır?

 

Haftanın her günü gramer, konuşma, yazma, okuma, dinleme ve skills workshop aktiviteleri mevcuttur. İsterseniz dil laboratuvarlarımızdaki (English First HUB) bilgisayarlardan yararlanabilir, internette sizin için hazırlanan sitelerde İngilizce pratik çalışmaları yapabilirsiniz. Yabancı film ve uydu yayını izleyebilir, kitaplığımızdaki seviyenize uygun kitapları alıp okuyabilirsiniz.