TOEFL / IELTS

TOEFL / IELTS

TOEFL / IELTS

TOEFL ( Test Of English As A Foreign Language ) Sınav Hazırlık Eğitim Programları

 

TOEFL , dünya üzerinde İngilizce yeterlilik göstergesi olarak en çok kabul gören testtir . Standart Amerikan İngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen bir sınavdır.

 

130 ülkede 8.500′ün üzerinde eğitim kurumu,devlet kurumu,profesyonel organizasyon ve şirket bu test sonuçlarını İngilizce bilgisinin bir göstergesi olarak kabul etmekte ve buna göre değerlendirmeler yapmaktadır .Birçok üniversite ve eğitim kurumu muafiyet sınavları yerine geçme veya kalma kavramı bulunmayan bu sınavı kabul etmekte ,birçok şirket ve kurum işe alımlarında yada terfilerde kendi belirlediklere denk gelen TOEFL skorunu baz almaktadır.

 

Amerika ve Kanada başta olmak üzere İngiltere, Yeni Zelanda ve Avustralya'da bulunan hemen her üniversite lisans ve burs başvuruları için geçerli TOEFL puanını şart koşmaktadır. Dünya çapında 27 milyondan fazla kişi İngilizce dil bilgisini ve yeterliliğini belgelemek amacı ile TOEFL sınavına katılmıştır. TOEFL sınavı adayların İngilizce okuma , yazma , dinleme , konuşma becerilerini ölçer ve internet üzerinden yapılır .

 

TOEFL sınavları Amerika merkezli ETS ( Educational Testing Service ) tarafından oluşturulmuştur ve bu kurum tarafından yetkilendirilmiş test merkezleri tarafından yapılmaktadır.

 

English First ' de TOEFL IBT Eğitimleri ve Sınavlara Hazırlık Eğitim Programları

 

English First bünyesinde, ülkemizde ve uluslararası eğitim dünyasında uygulanan sınavlarda yüksek puan almayı hedefleyen öğrencilere yönelik özel hazırlık programları bulunmaktadır. Bu hazırlık programlarında genel İngilizce eğitimlerinden farklı olarak, sadece o sınava yönelik eğitimlere odaklanılmaktadır. Eğitimler bu sınavlar konusunda uzman eğitmenlerle birlikte geçmişten günümüze uygulanmış sınavların yakın takibinden gelen tecrübe ile hazırlanan, sınav mantığının en iyi şekilde öğrenciye aktarıldığı kaliteli ve geniş içerikli eğitim materyalleri kullanılarak verilmektedir.

 

TOEFL IBT Sınav Hazırlık Eğitimleri

 

Sınav sistemiyle paralel olarak TOEFL IBT hazırlık eğitimleri 4 bölümden oluşmaktadır. ( Listening, Speaking, Reading, Writing ) TOEFL sınıflarına alınan ve zaten belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler taktik ağırlıklı bir sınav olan TOEFL'da performansı artırmayı amaçlayan bir eğitim anlayışıyla yetiştirilirler.

 

Eğitim sistemi, sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama içeriklidir ve genel İngilizce eğitim çalışmalarını içermez .Derslerin tamamı laboratuarda uzman eğitmenler tarafından yapılmaktadır.

 

 

IELTS (International English Language Testing System)

 

İngilizce yeterlilik göstergesi olarak en çok kabul gören testlerden biridir. IELTS, İngilizce'nin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce dil seviyesini ölçmek için hazırlanmış bir sınavdır. 100′ün üzerinde ülkede 6000′in üzerinde eğitim kurumu, devlet kurumu, profesyonel organizasyon ve şirket bu test sonuçlarını İngilizce bilgisinin bir göstergesi olarak kabul etmekte ve buna göre değerlendirmeler yapmaktadır. Özellikle İngiltere, Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Öğretim Kurumlarına giriş için ve Türkiye´de bazı üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıfından muafiyet için bu sınav skoru kabul edilir. IELTS, adayların dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçer. Sınav 4 temel bölümden (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) oluşur. Akademik ve Genel IELTS sınavları vardır, ancak yüksek öğrenim için geçerli olan Akademik IELTS sınavıdır.