YDS / LYS Dil

YDS / LYS Dil

YDS / LYS Dil

LYS-5 (DİL) + YGS SINAV HAZIRLIK EĞİTİM PROGRAMLARI

 

LYS-5 (Lisans Yerleştirme Sınavı-5) , Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanan bir sınavdır. Sınav soruları her sene ÖSYM tarafından hazırlanır.LYS-5 Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılmaktadır.

 

English First ' de LYS Eğitimleri

 

English First bünyesinde, ülkemizde ve uluslararası eğitim dünyasında uygulanan sınavlarda yüksek puan almayı hedefleyen öğrencilere yönelik özel hazırlık programları bulunmaktadır. Bu hazırlık programlarında genel İngilizce eğitimlerinden farklı olarak, sadece o sınava yönelik eğitimlere odaklanılmaktadır. Eğitimler bu sınavlar konusunda uzman eğitmenlerle birlikte geçmişten günümüze uygulanmış sınavların yakın takibinden gelen tecrübe ile hazırlanan, sınav mantığının en iyi şekilde öğrenciye aktarıldığı kaliteli ve geniş içerikli eğitim materyalleri kullanılarak verilmektedir. Ayrıca YGS dersleri de alanında uzman ve sınav tecrübesiyle donanımlı öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.

 

LYS-5 Sınav Hazırlık Eğitimleri

 

LYS-5 sınıflarına alınan ve zaten belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler taktik ağırlıklı bir sınav olan LYS'de performansı artırmayı amaçlayan bir eğitim anlayışıyla yetiştirilirler.

 

Eğitim sistemi, sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama içeriklidir ve genel İngilizce eğitim çalışmalarını içermez.

 

LYS-5 sınavına yönelik eğitimler Intermediate seviyesi ve üzerindeki öğrenciler için uygundur.

 

LYS-5 sınav hazırlık programlarında eğitim materyali her sene yenilenmekte olup tüm eğitim materyalleri öğrencilerimize ücretsiz olarak sağlanmakta ve öğrencilerimizin gelişimi doğrultusunda ek kaynaklarla desteklenmektedir.

 

YGS Sınav Hazırlık Eğitimleri

 

2010 yılı itibariyle ÖSYM iki aşamalı sınav sistemi geçmiştir. Bu sınavların adları YGS ve LYS'dir. Bu sınavlardan YGS sınavı, LYS sınavından daha önce uygulanır çünkü bu sınav LYS sınavına girişi sağlayan bir baraj sınavıdır. YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, isterlerse Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvuru yapabileceklerdir. LYS'lere katılma hakkı elde eden adaylar, 5 LYS'den, hesaplanmasını istedikleri puan türlerine uygun olan sınav veya sınavlara katılabilirler. (ÖSYM 2 LYS'ye katılımı önermektedir.) YGS, ağırlıklı olarak müfredatın ortak bölümünü kullanırken; LYS, ağırlıklı olarak müfredatın alan bölümünü kullanır.

 

English First ' de Ygs Eğitimleri

 

Lys dil öğrencilerimizin dikkat ve çabalarının bölünmemesi için YGS derslerini de alabilecekleri bir program ve alanında uzman ve sınav tecrübesiyle donanımlı öğretmenlerden oluşan bir kadro oluşturduk. Bu uzman kadroyu kaliteli ve güncel kaynaklarla destekledik. Öğrencilerimize yeterli sayıda Türkçe, matematik, tarih, coğrafya ve felsefe dersleri verilmektedir.

 

English first'de LYS 5 (DİL)+YGS Grupları (Hafta İçi ve Hafta Sonu Programları)

 

-10. Sınıf grupları

 

-11. Sınıf grupları

 

-12. Sınıf grupları

 

- Mezun grupları